A H&E 2010 vacsora est menüjének meleg előétele volt ez a versenyfogás.
Csirkemájas töltelék kg
Vaj 0,02
Salotta hagyma 0,02
Csirkemáj 0,05
Noilly Prat wermouth 0,02
Csirke alaplé 0,05
Tejszín 0,05
Agar-agar 0,0003 (0,3 g)
Só, bors
A vajon a finomra vágott hagymát megfutatjuk, hozzáadjuk a csirkemájat, lepirítjuk, Fűszerezzük, ráöntjük a wermouth-ot, ha elpárolgott, felöntjük az alaplével és a tejszínnel. Hozzáadjuk az agar-agart, botmixerrel pürésítjük, szűrön átszűrjük és 4 cm átmérőjű félgömb szilikon formákba töltjük, majd kifagyasztjuk.
Csirkemousse kg
Csirkemell 0,20
Csirke alaplé 0,10
Tejszín 0,10
Só, fehérbors
A csirkemellet kockára vágjuk, mélyhűtőbe tesszük és jól lehűtjük az alaplével, tejszínnel és a konyhai cutterrel együtt. Pépesítjük, majd szitán áttörjük. A csirkemell pépet habzsákba tesszük és 6 cm átmérőjű, félgömb alakú szilikon formákba töltjük, melynek a közepébe helyezzük a májas tölteléket. 65°c-on 35 perc alatt készre pároljuk.
Fekete retek saláta kg
Fekete retek 0,12
Magos dijoni mustár 0,02
Szőlőmagolaj 0,04
Finomra vágot snidling 0,01
Méz 0,01
Borecet, só
A fekete retket alaposan megmossuk, szeletelő géppel 1mm vékonyra vágjuk. A felsorolt alapanyagokból vinaigrette-t készítünk, majd belekeverjük a retek szeleteket.
Céklafesték: 100 g céklát meghámozunk, finom reszelőn lereszeljük, levét kicsavarjuk és a levet ötödére forraljuk.
Tálaláskor ecset segítségével a céklalével csíkot húzunk a tányéra, a mousse-ok élét tört pisztáciába forgatjuk, a tányérra tesszük, majd a salátát a tetejére halmozzuk.(Fodor Sándor)
Üdvözlünk a solier-gourmet blogon, a Solier cafe receptoldalán. Közé tesszük receptjeinket, tapasztalatainkat és nagy örömmel fogadjuk a hozzászólásokat, kérdéseket, észrevételeket és a kritikát is! Ez egy kétirányú kommunikációs felület, ahol lehetőségünk nyílik eszmét cserélni vendégeinkkel, barátainkkal, szakmabeliekkel és a vendéglátás iránt érdeklődőkkel. www.solier.hu
képek
a minőség a szenvedélyünk....
Hírlevél
Ha rendszeresen értesülni szeretnél a programokról, aktualitásokról:
-Szoljár Csaba: Hivatásszerű megszállott vagyok. Ennek sokan örülnek ( a vendégeink) és néhányan nem ( a családom). Eredeti szakmám cukrász. 19 éves koromtól "maszek" vagyok és gyakorlatilag azóta folyamatosan tanulom a szakmát -és úgy érzem sosem érek a végére-. A középiskola után jártam szabad egyetemre, különböző szakmai és marketing tanfolyamokra, leraktam a mestervizsgát, érettségi, főiskola, újabb tanfolyamok....és azóta is autodidakta módon tanulom a vendéglátást és mindent,ami hozzá kapcsolódik. Azért a fő szerelem még mindig a cukrászat, de nagyon érdekel a szakács tudomány is, az új technológiák, a borok világa, kiváltképp a bor-étel párosítások. Imádunk új recepteket, anyagokat, technológiákat kitalálni, kipróbálni. Egy kiváló szakmai műhelyt hoztunk össze, ahol kreatív, igényes, elhivatott kollégákkal dolgozhatok együtt. Ezen a blogon leírjuk a szakmai kísérleteinket, recepteket, gondolatokat.... Szeretnénk a részesei lenni a vendéglátásban bekövetkező szakmai (r)evoluciónak...
-Fodor Sándor (Chef 2007-2011): 2007 decemberében, nyitás után egy pár nappal csöppentem ennek a kis étterem, még kisebb konyhájának élére, ami egy váltó szakácsból állt, tehát tulajdonképen nem is volt nagyon "éle" :-). Minél többet tudok, úgy ébredek rá, hogy milyen sok hiányosságom van még, mennyi mindent nem főztem még, milyen sok alapanyagot nem ismerek. Magamat tanítom, de mindenki a mesterem, legyen Ő akár egy amatőr blogger, vagy egy elhivatott gasztoguru. Köszönöm mindenkinek, aki révén a tudásom bővül és fejlődik az ízlésem. A pozitív kritikáktól új erőre kapva, a negatív észrevételeket megfogadva folytatjuk utunkat,....ezért dolgozunk olyan sokat, mert az eredmények nem hullanak csak úgy...... Sándor 2011 májusától egy évig az Onyx Étteremben folytatta az útját és gyarapította szaktudását, majd 2012 nyarától ismét a Solier Cafe csapatát erősíti Chef-ként, vendégeink és a mi nagy örömünkre is! :)
-Molnár Ferenc (Cukrász chef): Csak pár szót szeretnék írni,ami számomra jelentéssel bír: igazi nyersanyagok , házi süti , hagyományos cukrászat Nem tanulhattam azt amit szerettem volna és mivel fényesre nyaltam azokat az edényeket melyekben édesanyám készítette az édességeit,így jött az ötlet,hogy cukrász legyek. Szeretném úgy készíteni a süteményeket,hogy a mestereim büszkék legyenek rám ! Akinek pedig ízlett amit tőlem kóstolt , a pályán tart azzal ha megköszöni ! Szívesen fogadok minden segítséget ! Ferenc 2012 szeptemberétől végleg a tanári pályát választotta és óriási szaktudását és tapasztalatát a jövő cukrász nemzedékének adja át, ami reménnyel tölt el minket a szakképzés jelenlegi helyzetét tekintve! :)
-Gróf Gergely(Cukrász Chef): 2012 szeptemberétől a Solier Cafe cukrászatának vezetését vette át!
:-) örülök, hogy felkerült ez, már a versenyen is nagyon szimpatikus fogás volt.
VálaszTörlés